Uživatel nepřihlášen
Zpověď nudného hráče
RSS kanál blogu
Píše: Honzas4400 - Rubrika: Blogy
Blog nevyjadřuje názor redakce Zing, více zde.
Zpověď nudného hráče

Hry (z) mého dětství aneb Začátky a konec nevinnosti

Středa 5.2.2014 08:28 - Autor: Honzas4400
To se mi líbí

Na přání Mr.Triboni(ho) jsem se rozhodl sepsat článek o mé herní kariéře z dob, kdy mi tekla krev po bradě a mé tésáky ještě nebyly takové velikosti. Někteří lidé se za děti nepovažují už od desátého roku života, jiní zase do dvacátého. Já osobně, a to i z technického hlediska, se za dítě považuji. Proto se ale vrhnu na rozbor doby před 7-12 lety.

PS.: Samotným popisem her jsem se moc nezabýval a spíš sem se zaměřil... Na to kolem, tudíž nečekejte nic světodárnýho.

PPS.: Článek může obsahovat sprostá slova a nevhodné obrázky. Čtěte dál jen na vlastní nebezpečí (takovou hrůzu jste totiž ještě nečetli)!

První hra

Abych se přiznal, moje první hra je dodnes záhadou. Já si zkrátka nepamatuji, co moje první hra byla. Pamatuju si jednu z těch prvních, ale přímo mojí premiérovou už se asi nedozvím. Ale vezmu to tedy po pořadě.

Jako "první", dodnes mojí velmi oblíbenou hru, kterou jsem nonstop pařil na prvním Playstationu byl Crash Bandicoot. Tahle mala potvůrka zabrala v mé historii obrovské místo. Dříve jsem každý den a každou noc seděl u téhle hry a neskutečně se bavil. Grafika a hratelnost byla pro mě v té době naprosto přelomová.

Věřím, že Crashe Bandicoota nemusím nijak moc představovat. Bandikut - hopsačka - zábava - must have. Jediné, co je obzvlášť smutné je, že budoucnost série je nejspíš ta tam.Druhá první hra

Na Playstationu jsem obecně hrál hodně her, ale jenom dvě se mi skutečně zaryly do mozku. Jedna z nich je výše zmíněný Crash Bandicoot no a tou druhou je...


Po vzoru Crashe Bandicoota jsem tuhle hru hrál taky od nevidim do nevidim (,ale byl jsem rád, že mám aspoň nějakou práci - dat reference!)

Stejně jako Crash, právě i Spyro byla hra, kterou jsem zbožňoval a neustále hrál. Geniální hopsačka byla pro mě alfa-omegou mého života a Spyro to splňoval dokonale.

Jenže pak se stal zvrat v mé kariéře... Otec objevil svou starou, zapřášenou, ale ještě funkční, Amigu 500.

War. Never been so much fun

Playstation jsem odklidil stranou a vrhnul se na možnosti, které nabízela Amiga. Myslím, že tu si mnoho lidí buď nepamatuje, nebo ani nezná. Jednoduše lze říct, že šlo od předchůdce dnešních počítačů a já můžu být jen rád, že jsem se k tomu vůbec dostal.

Stejně jako u Playstationu, i zde si pamatuju hlavně 2 hry, které jsem hrál. Jako první bych rád zmínil Cannon Fodder. Nedávno vyšel třetí díl na počítače, ostatně musím konstatovat, že je to oproti původním dvěma hrám absolutní sračka.

Cannon Fodder byla bezvadná strategie z prostředí války, kde jste ovládali skupinku vojáků za cílem eliminovat všechny nepřátelé. Možná to bylo tim, že jsem byl malej, ale celkově se mi zdála hra naprosto revoluční (a těžká).

Side-scrollova "shoot 'em up" hra v mém životě zkrátka chyběla...Ó bratře, kde tě mám

Druhá hra byla pro mě opět novinkou, kterou jsem měl rád. Spy vs. Spy. Hra pro dva hráče, kde cílem bylo ukrást kufřík a odletět v raketě. Zní to šíleně, ale byla to šílená zábava. Ta originalita spočívala v tom, že jste si museli mezi sebou dělat naschváli. Připravovat nejrůznější sofistikované pasti a vyhrát.

Grafika nebyla sice revoluční, ale hratelnostně byla bezvadná. Jen je škoda, že k téhle hře už se asi nikdy nedostanu. Spy vs. Spy je ve skutečnosti založená na starším komiksu dvou agentů, kteří si dělali na schváli. Much fun, so awesome, wow.Od hraček k PC

Amiga byla super. Playstation byl taky super. Ale počítač? Boží! V mém životě chyběly pořádné krváky a pořádné, dětem nevhodné hry. Jasně že mě lákalo si něco takového zahrát a myslím, že dojmy z následujících her snad nemusím ani líčit.

Jednou z prvních her bylo klasické GTA. Konkrétně druhý díl, který jsem sice moc nehrál, ale přesto jsem si to užil. Postupem let jsem přešel na San Andreas. Tam mě potkal velmi podobný osud asi jako většinu hráčů. Dal jsem si za cíl nepoužívat cheaty a vydrželo mi to dvě mise.


Chyba

Druhá hra - Postal. Dodnes nemám tuhle hru rád. Nápadem zajímavá, ale přesto byla mnou nepochopená. Podobné hry mám opravdu rád. Otevřené, satiristické a tak trochu nenormální, ale na Postalovi je celkově něco, co se mi hnusí a já nevim proč. Možná je to předtucha. Ale třetí hra... To už je jiná.


Vypíchnout oči šroubovákem je teprve něco


Brutální. Hnusná. Všude zakázaná. Tak přesně takhle vypadaly konce mého dětství a mé nevinnosti. Na druhou stranu musím uznat, že od té doby jsem docela otužilej a i ty největší nechutnosti mi nedělají žádnej problém.

Manhunt mě bavil a hrál jsem ho. Ano. Bylo mi teprve 5 let když hra vyšla (asi jsem se k ní dostal o takové 2-3 roky později, ale to je fuk). Co sem si o tom měl myslet, když začátky vypadaly tak slibně a pak přijde tohle? Možná že jen jedno. Konec může být jakýchce, vždycky si stejně budem pamatovat ten začátek.

Všechno ostatní

Samozřejmě jsem se za svůj život dostal k mnohým hrám, ale vypíchnul jsem předně ty nejdůležitější mezníky. Mezi další hopsačky, krváky a všechno možný patří také The Elder Scrolls IV: Oblivion (to už je sice trochu dál, ale pořád by to tam mohlo spadat), Call of Duty 2, určitě nějaký fotbal a hokej, The Suffering 2, první 3 díly Splinter Cell, Syphon Filter, Ape Escape, Abe's Exodus, samozřejmě Mafia a Operation Flashpoint, první dva díly Metal Gear Solid a Thief.

Ve svém životě jsem toho hrál opravdu, opravdu hodně a vzpomenout si jen na čas by vyžadovalo léta usilovné práce. Dodnes si nepamatuju spoustu názvů her co jsem hrál a některé z nich byly opravdu boží.

Odsouzen k zániku

Sečteno a podtrženo, podle 10ti doktorů z 10 bych byl prohlášen za nestabilního člověka zkažen hrami, byl schopný spáchat odporný čin vraždy a byl bych vyvrhelem veškeré civilizované společnosti. Jediné co mohu říct je to, ať se jdou študovaní psychologové bodnout.

Poslouchám normální rock a hity minulého století. Hru soudím podle toho jak se hraje, nikoli grafiky... Možná právě herní všestrannost mi v mém dětství umožnila růst "tím správným směrem".

Nemohu se nijak hájit v jiných ohledech (ti co mě znají lépe ví), ale jedno vím určitě. Hrajte co chcete, hrajte všechno a hrajte to co nejdřív.

Tisk
Hodnocení:
( Zbývá 8 hlasů pro zveřejnění hodnocení ) Ohodnoťte článek kliknutím na hvězdičku.
 

Napsat nový komentář

Komentář k blogovému článku Hry (z) mého dětství aneb Začátky a konec nevinnosti
Pro psaní musíte být přihlášen.
[+] Smajlíci
:gun: :-) 8-) ;-) :angry: :-D :lol: :dance: :thumbup: :shock: :-( :nah: :lala:
Ice Golem    Tajomen: Jo, to je ono :) Páni, v tý době mi grafika přišla úplně jiná :DIce Golemice-golem9641    6.2.2014 15:27 Ice Golem

Tajomen: Jo, to je ono :) Páni, v tý době mi grafika přišla úplně jiná :D

Tajomen   1x   Ice Golem: Hogs of War [ odkaz ]Tajomentajomen2766    6.2.2014 05:17 Tajomen

Ice Golem: Hogs of War [ odkaz ]

Ice Golem    Crash, Polda, Jedi Academy, CoD 2 a na prvním Playstationu jsem ještě hrozně rád hrál jednu hru, na jejíž název si už nevzpomínám :( Bylo to ve stylu Worms, akorát se tam hrálo za prasata :D Hrozně mě to bavilo, dokonce jsem to hrál s babičkou :DIce Golemice-golem9641    5.2.2014 20:18 Ice Golem

Crash, Polda, Jedi Academy, CoD 2 a na prvním Playstationu jsem ještě hrozně rád hrál jednu hru, na jejíž název si už nevzpomínám :( Bylo to ve stylu Worms, akorát se tam hrálo za prasata :D Hrozně mě to bavilo, dokonce jsem to hrál s babičkou :D

Umbar    Crash + Spyro nezapomenutelné hry mého dětství. Dodneška to miluji tyhle hry, kam se na tohle hrabe u mě nějaké GTA :lala:Umbarumbar2751    5.2.2014 20:02 Umbar

Crash + Spyro nezapomenutelné hry mého dětství. Dodneška to miluji tyhle hry, kam se na tohle hrabe u mě nějaké GTA :lala:

Mr.Triboni   1x   Mé přání se splnilo, děkuji Santo/Ježíšku ! ! :-D
Taky si pamatuji období, kdy jsem z dětských skákaček přešel na krváky jako byl Quacke, Alien versus predator, Suffering a nebo hra, kde hraji za Rambo jelena a střílím po lovcích. (Fakt sranda)
Opět dobrá práce. :thumbup:
Mr.Tribonimrtriboni6895
    5.2.2014 14:49
Mr.Triboni

Mé přání se splnilo, děkuji Santo/Ježíšku ! ! :-D
Taky si pamatuji období, kdy jsem z dětských skákaček přešel na krváky jako byl Quacke, Alien versus predator, Suffering a nebo hra, kde hraji za Rambo jelena a střílím po lovcích. (Fakt sranda)
Opět dobrá práce. :thumbup:

O autorovi blogu

Honzas4400
Honzas4400
Muž, 19 let, moje doupě (Praha)

Zdravím,
zabloudili jste na tento bezduchý profil bezduchého uživatele. Gratuluji, kupte si dort.
S pozdravem mé skromné já.

Jak už jste nejspíše poznali, mojí přezdívkou je Honzas4400 (ačkoli si nejsem dodnes jistý jak vznikla). Mým skutečným jménem je... no, to víme všichni, a kdybyste jste se někdy nudili, tak mi můžete k narozeninám popřát 27. března nebo se podívat do Prahy kde jsem se narodil a bydlím. Ne teda že byste mě potkali nebo já vás.

Od roku 2012 dodnes zastávám tady na Zingu funkci redaktora, primárně pak jako autor každodenních novinek a recenzí. Příležitostně pak píši preview nebo dojmy z her.

Mezi mé hlavní záliby patří samozřejmě videohry (duh). Nebráním se ovšem pěkné knížce, filmu, hudbě… Prostě čemukoliv. Aktuálně také cvičím a hraji na klávesy (to jako ty u piána, ale asi i ty na klávesnici).

Oblíbené hry:
Výběr oblíbených nebo nejoblíbenějších her a sérií je jedno z nejtěžších témat, se kterým jsem se setkal. Na rovinu říkám, že žádnou nejoblíbenější hru nebo sérii nemám.

Pokud bych měl ale i přesto vybrat některé, na které skutečně nedám dopustit, určitě bych sáhnul po: sérii Portal, Cannon Fodder, sérii Crash Bandicoot, sérii Half-Life, s. Call of Duty do čtvrtého dílu, Battlefield: Bad Company 2, s. Zaklínač a spoustě, spoustě dalších hrách.

Protože hraji jen a pouze na PC (což se může změnit, konzole podporuji a určitě mám někde v hlavě místo s myšlenkou, že bych si konzoli pořídil) může být můj výběr omezenější.

Oblíbené filmy a seriály:
Stejně jako u her, i u seriálů a filmů mám své oblíbené jedince. Bezesporu mohu za svůj nejoblíbenější označit seriál Doctor Who (především New Who od roku 2005, ačkoli se nebráním určitým dílům staré série), ačkoli jinak sci-fi nikterak extra nemusím (výjimkou je pak Star Wars). Mezi další oblíbené seriály patří Arrow, Flash, The Walking Dead, Game of Thrones, Sleepy Hollow, Daredevil, Gotham, Fargo a opět - spousta, spousta dalších.

Na filmy jako takové se moc nedívám, ale kromě zmíněné hexalogie Star Wars musím definitivně zmínit Nolanovu trilogii s Batmanem a trilogii Návrat do budoucnosti.

Oblíbená hudba:
S hudbou už je to tedy těžší. Nemám žádnou vyloženě oblíbenou hudbu ani žánr. Záleží skutečně na samotné písničce. Nemusím ovšem dechovky a zbytečně uřvaný metal, dark metal, death metal a další *něco* metal.

Pokud bych i přesto musel opravdu vybrat nějakou písničku nebo skupinu (skupiny), určitě bych vybral Imagine Dragons a například jejich singl Gold, Radioactive, I'm So Sorry, Demons, Warriors, Monster a samozřejmě nesmím zapomenout na Who We Are.

Druhé místo by pak připadlo skupině Poets of the Fall, která se mj. postarala například o soundtrack Alan Wakea a Max Payna.

A třetí místo by asi obsadila skupina Muse a jejich songy Undisclosed Desires a Uprising.

Další věci:
Nesmím zapomenout na to, si udělat trochu reklamu na svůj blog. Předně pak mou sérii o blogování, která získala celkem pozitivní hodnocení, za což všem děkuji.

Pokud vám přijdu nějakým způsobem zajímavý, určitě mě nezapomeňte a nestyďte se nějak kontaktovat. Můžete tak udělat buďto jednoduše skrz soukromou zprávu tady na Zingu, e-mail, Skype nebo můj Steam/PSNHonzas4400 (přečtěte si prosím i moje pravidla na Steamu). Vždycky se pokusím pomoct s problémem nebo si prostě pokecám nebo něco zahraju. Proč ne.

Věci co NEMÁM rád:
Každý má něco rád, co druhý nenávidí. Stejně tak je to u mě. Ačkoli v trochu jiné míře než u ostatních. Jsem velmi tolerantní člověk ke všemu - vyznání, chování, problémům. Co ovšem silně nesnáším je veřejný projev a podpora warezu. S tim za mnou prostě nechoďte. Jestli si stahujete hry nebo filmy je mi opravdu jedno, ale nemusíte to nikde vyhlašovat. Děkuji.

Pokud jste tedy všechno dočetli až sem, tak vám gratuluji. Můžete si - opět - koupit ten dort.

PS.: Dort je lež

Založit herní BLOG

Spřátelené weby