Uživatel nepřihlášen
Zpověď nudného hráče
RSS kanál blogu
Píše: Honzas4400 - Rubrika: Blogy
Blog nevyjadřuje názor redakce Zing, více zde.
Zpověď nudného hráče

Playstation 4 vs. Xbox ONE aneb Jak to vidí SKUTEČNÝ hráč (satira)

Neděle 23.6.2013 21:52 - Autor: Honzas4400
To se mi líbí

A naopak, jak vidí pohled těchto dvou významných a vlivných firem SKUTEČNÝ hráč?

Podobá se to příběhu Adama a Evy. Adam, tedy PS4 je daleko lepší v téměř všech směrech a tak není divu, že se od něho Eva, tedy XOne, dokáže k lecčemu "překecat", což má za následek, že je Eva prostě blbá. A proč je blbá? Bude to asi tím, že "má své potřeby" a potřebuje soukromí pro velmi dlouhé a intenzivní koukání na televizi. Narozdíl od Adama, který si dokáže užívat svého 'dlouhého' "života".

Zatímco co se Eva kouká na televizi již čtvrtým dnem, Adam stačil ulovit mnoho nových evolučních rysů a získal tak na vzhledu. Bohužel z Evy se více a více začal stávat VHS přehrávač, který časem zlenivěl, objevily se tuky a po pár měsících nabral "nového" vzhledu a zkulatěl.

Díky E3 jsme se o velmi očekávaném H... Assassin's Creed 4 (pravděpodobně pecka roku) a o novém přírůstku do série hrané 'převážně' na X... PS4 - Killzone: Shadowfall a o netrpělivě očekávané pecce inFamous: Second Son. V tomto novém díle se vžijeme do kůže zkušeného Delsina Rowa ve službách starověkého Seattlu. Můžeme se těšit na napínavé bitvy, hromadu krve a hollywoodské skákací eventy. Co se tedy her týče tak toho zatím Xbox moc nepředvedl.

Bombasticky vypadající pecka inFamous: SS
Bombasticky vypadající pecka inFamous: SS

Co se týče designu, má Xbox opět nula bodů. Neexperimentoval s ničím novým a lepším, ba naoapak horším. Jak se říká: V jednoduchosti je síla. To ovšem neplatí o konzolích, a tak se Microsoft vytasil s naprto ničím - good work. Polovina konzole je víc o ničem než ta druhá. WOW! To je tak useless! Design nového PS4 snad oslnil vším, je skoro shodný s Bohem. Nedávno se tu dokonce objevily spekulace o různých odstínech case PS4. Nezlobte se na mě, ale tomu se říká podrážení nohou Xboxu, vlastně už tak zprzněné konzoli. Xbox zůstane věrný černé a bílé variantě a občasným tématickým potiskům, takže jde do kopru.

Zbrusu nový, svěží desing
Zbrusu nový, svěží desing

Asi nikoho nepřekvapí, že v bitvě ovladačů znatelně prohrál opět Xbox ONE. Ergonomicky řešené analogické páčky výborně řeší polohu prstů mutanta a díky svému tvaru ihned padne do koše.

Zajímavou featurkou u nového PS4 je také nová možnos "share". Sony totiž ohlásilo, že bude možnost sdílet obrázky a videa přímo z her. Jsem rád, že nezůstal omezený pouze na hry a zabádal i trošku do více sociálních vod, narozdíl od "forever-alone" Microsoftu a jeho úžasnou televizí.

Osvěžení se dočkal i interface, který je prostě lepší, a svžejší.

PS4 Interface
PS4 Interface

Nedávno SONY oznámilo, že hodlá zpoplatnit PS+ tento akt jsem si vyložil jako možný důkaz toho, že Eva se v tomto ohledu má lépe. Microsoft stejně zaostává za PS4, jelikož PS+ nabízí hned několik AAA he zdarma. No neberte to! Pokud se chystáte si pořizovat konzoli, doufám že si z tohoto článku něco vezmete, a to fakt, že XOne je prostě kravina a dost blbý vtip.

Jako pravý hráč jsem se v tomto článku spíše zaměřil na hry a objektivní kritiku. Výkon snad ani nemusím zmiňovat, obě konzole jsou skoro shodné, Microsoft má však mínusové body, díky tomu, že se mu na E3 nesekla žádná hra, protože na Xboxu neběželi. Což nemůžu tvrdit o konkurenci. Xbox ONE tedy vypadá jako špatná volba. Těším se na vás v již tak velice blbé Xbox komunitě!

Článek je myšlený jako satira!

Pardon, ale prostě jsem si to nemohl odpustit :D

Tisk
Hodnocení:
( Zbývá 8 hlasů pro zveřejnění hodnocení ) Ohodnoťte článek kliknutím na hvězdičku.
 

Napsat nový komentář

Komentář k blogovému článku Playstation 4 vs. Xbox ONE aneb Jak to vidí SKUTEČNÝ hráč (satira)
Pro psaní musíte být přihlášen.
[+] Smajlíci
:gun: :-) 8-) ;-) :angry: :-D :lol: :dance: :thumbup: :shock: :-( :nah: :lala:
shaak    Pobavilo :D :thumbup:shaakshaak13196    25.6.2013 13:45 shaak

Pobavilo :D :thumbup:

dopitapetr   2x   Teda ten Xone dostává ale pěkně na prdel :-Ddopitapetrdopitapetr5480    24.6.2013 10:13 dopitapetr

Teda ten Xone dostává ale pěkně na prdel :-D

Abakanius    Mr. Triboni: Ono tady povětšinou nejde o Xboye, protože se jich tu potuluje dost málo. Povětšinou jde o multi-accounty PCčkářů nebo Xboye samotný. Maxmax329 se už přiznal a Eclypse bych tipoval na uživatele Icarus. Mr. BoBo bude patřit jednomu z nich.Abakaniusabakanius16093    24.6.2013 07:05 Abakanius

Mr. Triboni: Ono tady povětšinou nejde o Xboye, protože se jich tu potuluje dost málo. Povětšinou jde o multi-accounty PCčkářů nebo Xboye samotný. Maxmax329 se už přiznal a Eclypse bych tipoval na uživatele Icarus. Mr. BoBo bude patřit jednomu z nich.

Andrea   3x   Rozdil zde je. Eclypse to myslel doopravdy ale Honzass4400 si delal srandu... :-DAndreaandrea14123    24.6.2013 00:32 Andrea

Rozdil zde je. Eclypse to myslel doopravdy ale Honzass4400 si delal srandu... :-D

draggo   1x   jenda-rex: Upřímně jsem nechtěl zase zabředávat do diskuze o tom jak je která konzole výkonnější atd. , podle mě je to zatím dost bezpředmětný, vzhledem k tomu že do launche zbývá asi půl roku. Každopádně si myslím, že díky paměti bude sice PS4 rychlejší, ale nebude to takový rozdíl jako u PS3 a X360, kde díky Cellu a celkově speciálně navržený architektuře byl PS3 o hodně výkonnější než X360. Ten celkovej rozdíl v grafice podle mě nebude tak zásadní, multiplatformy budou vypadat všude stejně a exkluzivity mi dle dostupnejch videí nepřipadaj na PS4 nějak hezčí než na XOne... Podle mě je grafika třeba Ryse a Killzone: Shadow Fall na pdoobný úrovni. Ono ve výsledku na čistejch HW specifikacích zas tolik nezáleží, stačí se podívat třeba na Apple - papírově by třeba iPhone 5 měl bejt slabší než současný top modely Androidu, ale ve výsledku je skoro ve všem stejně nejrychlejší. Tím neimplikuju, že to stejný bude u XOne (osobně v MS takovou víru nemám) , ale vybírat si konzoli podle čistejch HW specifikací mi teď, kdy stejně nevíme nic jinýho než PR žvásty a pár videí z připravovanejch her, přijde trochu zcestný. Já osobně nemám v plánu kupovat v dohledný době žádnou - peníze nerostou na stromě a zatím mě žádná z představených her nepřesvědčila, abych vyhodil nějakých 12 000 za další krabici. Navíc mi ještě zbývá spousta her na současnou generaci, ke kterým jsem se kvůli studijnímu vytížení nedostal.draggodraggo6621    24.6.2013 00:05 draggo

jenda-rex: Upřímně jsem nechtěl zase zabředávat do diskuze o tom jak je která konzole výkonnější atd. , podle mě je to zatím dost bezpředmětný, vzhledem k tomu že do launche zbývá asi půl roku. Každopádně si myslím, že díky paměti bude sice PS4 rychlejší, ale nebude to takový rozdíl jako u PS3 a X360, kde díky Cellu a celkově speciálně navržený architektuře byl PS3 o hodně výkonnější než X360. Ten celkovej rozdíl v grafice podle mě nebude tak zásadní, multiplatformy budou vypadat všude stejně a exkluzivity mi dle dostupnejch videí nepřipadaj na PS4 nějak hezčí než na XOne... Podle mě je grafika třeba Ryse a Killzone: Shadow Fall na pdoobný úrovni. Ono ve výsledku na čistejch HW specifikacích zas tolik nezáleží, stačí se podívat třeba na Apple - papírově by třeba iPhone 5 měl bejt slabší než současný top modely Androidu, ale ve výsledku je skoro ve všem stejně nejrychlejší. Tím neimplikuju, že to stejný bude u XOne (osobně v MS takovou víru nemám) , ale vybírat si konzoli podle čistejch HW specifikací mi teď, kdy stejně nevíme nic jinýho než PR žvásty a pár videí z připravovanejch her, přijde trochu zcestný. Já osobně nemám v plánu kupovat v dohledný době žádnou - peníze nerostou na stromě a zatím mě žádná z představených her nepřesvědčila, abych vyhodil nějakých 12 000 za další krabici. Navíc mi ještě zbývá spousta her na současnou generaci, ke kterým jsem se kvůli studijnímu vytížení nedostal.

Mr.Triboni   3x   jenda-rex: Já podporuji tvou myšlenku, ale mě už vyloženě štvou ty urážky a nadávky mezi ps a xbox fanboye. Vždyť je to proboha jedno, co si kdo koupí. Ještě třešnička na dortu jsou PC manijaci, kteří si myslí, že grafika znamená všechno na světě a že všechno, co je slabší, je šrot. I když jsem převážně PC hráč, miluju některé hry na konzolích, ba dokonce některé hry na konzolích se hrajou lépe. Toto video jsem tu dal proto, že každá věc ma své kladné i záporné věci. Nikdy nesmíme věřit všemu, co se kde řekne. Teď řeknou jednu věc a za pár měsíců vše změní.Mr.Tribonimrtriboni6895    23.6.2013 23:56 Mr.Triboni

jenda-rex: Já podporuji tvou myšlenku, ale mě už vyloženě štvou ty urážky a nadávky mezi ps a xbox fanboye. Vždyť je to proboha jedno, co si kdo koupí. Ještě třešnička na dortu jsou PC manijaci, kteří si myslí, že grafika znamená všechno na světě a že všechno, co je slabší, je šrot. I když jsem převážně PC hráč, miluju některé hry na konzolích, ba dokonce některé hry na konzolích se hrajou lépe. Toto video jsem tu dal proto, že každá věc ma své kladné i záporné věci. Nikdy nesmíme věřit všemu, co se kde řekne. Teď řeknou jednu věc a za pár měsíců vše změní.

jenda-rex   1x   draggo- Takze odmysli kameru u xka. Co mas na obou stranach krabice za stejnou cenu jedna vykonejsi a druha slabsi a stejna cena? To je normalni? Tohle vymlouvani na vyssi cenu xka ze ma kinekt je fakt zcestny. . Kdyz by kinekt tam nebyl tak ten slabsi HW by mel byt jeste levnejsi nez ma konkurence. PS4 ma rychli pameti GDDR5 pretaktovany GPU coz byva u GK vzdy za vyssi penize a co ma Xone standartni DDR3 a seriove GPU a ma byt stejne drahe nebo drssi nez PS4? To je to co na Xku smrdi... ;-)jenda-rexjenda-rex8765    23.6.2013 23:54 jenda-rex

draggo- Takze odmysli kameru u xka. Co mas na obou stranach krabice za stejnou cenu jedna vykonejsi a druha slabsi a stejna cena? To je normalni? Tohle vymlouvani na vyssi cenu xka ze ma kinekt je fakt zcestny. . Kdyz by kinekt tam nebyl tak ten slabsi HW by mel byt jeste levnejsi nez ma konkurence. PS4 ma rychli pameti GDDR5 pretaktovany GPU coz byva u GK vzdy za vyssi penize a co ma Xone standartni DDR3 a seriove GPU a ma byt stejne drahe nebo drssi nez PS4? To je to co na Xku smrdi... ;-)

draggo   3x   Ať už jsi to myslel jakkoli (i přes tu noticku o tom, že je to satira, mi pořád úplně nedohází jak moc to mám brát vážně) , z mýho pohledu je tenhle článek úplně stejná sr... jako originál, který jsi se snažil karikovat. Z mýho pohledu se ti tohle prostě nepovedlo, sry. A upřímně řečeno, ať zas nevypadám jako hater čehokoli, je mi úplně jedno co si kdo koupí za konzoli a nad všemi těmi fanatiky, který křičí na diskuzích jak je jejich konzole nejlepší a ta konkurenční stojí za hovno, jen nechápavě kroutím hlavou. Osobně mi po tý změně politiky MS ohledně bazarovek a internetu přijde, že jsou ty krabice skoro úplně stejný. Akorát jedna je o 100 éček dražší než druhá, ale zase má přibalenej pohybovej senzor, kterej si u druhý dokupuješ zvlášť. Takže pokud si to někdo bude kupovat na základě racionální úvahy a nikoli nekritického obdivu ke značce, tak se stejně rozhodne akorát podle exkluzivit... Celá tahle "válka" je prostě k smíchu.draggodraggo6621    23.6.2013 23:44 draggo

Ať už jsi to myslel jakkoli (i přes tu noticku o tom, že je to satira, mi pořád úplně nedohází jak moc to mám brát vážně) , z mýho pohledu je tenhle článek úplně stejná sr... jako originál, který jsi se snažil karikovat. Z mýho pohledu se ti tohle prostě nepovedlo, sry. A upřímně řečeno, ať zas nevypadám jako hater čehokoli, je mi úplně jedno co si kdo koupí za konzoli a nad všemi těmi fanatiky, který křičí na diskuzích jak je jejich konzole nejlepší a ta konkurenční stojí za hovno, jen nechápavě kroutím hlavou. Osobně mi po tý změně politiky MS ohledně bazarovek a internetu přijde, že jsou ty krabice skoro úplně stejný. Akorát jedna je o 100 éček dražší než druhá, ale zase má přibalenej pohybovej senzor, kterej si u druhý dokupuješ zvlášť. Takže pokud si to někdo bude kupovat na základě racionální úvahy a nikoli nekritického obdivu ke značce, tak se stejně rozhodne akorát podle exkluzivit... Celá tahle "válka" je prostě k smíchu.

jenda-rex   2x   Mr. Triboni- Tak to je pekna volovina kazdy se rozhoduje co si za sve penize koupi a ze se nekomu zda hloupe koupit konzoli tak to neni objektivni nazor stejne tak se nekomu muze zdat hlope cpat co rok prachy do pc proste dalsi z tisicu videi s nulovou vypovidajici hodnotou... ;-)jenda-rexjenda-rex8765    23.6.2013 23:20 jenda-rex

Mr. Triboni- Tak to je pekna volovina kazdy se rozhoduje co si za sve penize koupi a ze se nekomu zda hloupe koupit konzoli tak to neni objektivni nazor stejne tak se nekomu muze zdat hlope cpat co rok prachy do pc proste dalsi z tisicu videi s nulovou vypovidajici hodnotou... ;-)

Mr.Triboni   2x   Konečně člověk, který řekl pravdu. [ odkaz ] Doporučuji pro všechny, pač tato válka je prostě k smíchu. Good day.Mr.Tribonimrtriboni6895    23.6.2013 23:07 Mr.Triboni

Konečně člověk, který řekl pravdu. [ odkaz ] Doporučuji pro všechny, pač tato válka je prostě k smíchu. Good day.

jenda-rex    Honzas4400- Tak ocividne se mi to povedlo. Ale to mi jako nestrany neprijde jedine ze by jako nestrany clovek si u xboxu nevidel zadny +. Ale to te zase par jedincu za nestraneho povazovat nebude. A kolotoc se rostaci znova... :-Djenda-rexjenda-rex8765    23.6.2013 23:00 jenda-rex

Honzas4400- Tak ocividne se mi to povedlo. Ale to mi jako nestrany neprijde jedine ze by jako nestrany clovek si u xboxu nevidel zadny +. Ale to te zase par jedincu za nestraneho povazovat nebude. A kolotoc se rostaci znova... :-D

Andrea    Honzass4400 tak lepsi koment-clanek jsi pro tulpase Eclypse ani napsat nemohl :-D :thumbup: :-D :dance:Andreaandrea14123    23.6.2013 22:53 Andrea

Honzass4400 tak lepsi koment-clanek jsi pro tulpase Eclypse ani napsat nemohl :-D :thumbup: :-D :dance:

Honzas4400 člen redakce   2x   Tak Xbox a +? Don't make me laugh :DHonzas4400honzas4400274    23.6.2013 22:49 Honzas4400

Tak Xbox a +? Don't make me laugh :D

jenda-rex    Tak kdyz si odmyslis satiru... Kdyby to melo byt obektivni tak tam budou u obou konzoli + a - ted zalezi kolik ktera jakych znamenek nabere... :-) Ale jinak se ti to povedlo...jenda-rexjenda-rex8765    23.6.2013 22:45 jenda-rex

Tak kdyz si odmyslis satiru... Kdyby to melo byt obektivni tak tam budou u obou konzoli + a - ted zalezi kolik ktera jakych znamenek nabere... :-) Ale jinak se ti to povedlo...

Honzas4400 člen redakce   2x   Já PS ani Xbox nevlastním, takže si myslím, že i když je to satira, je to pořád víceméně objektivní. Teda, spíše subjektivní ale... :DHonzas4400honzas4400274    23.6.2013 22:39 Honzas4400

Já PS ani Xbox nevlastním, takže si myslím, že i když je to satira, je to pořád víceméně objektivní. Teda, spíše subjektivní ale... :D

jenda-rex   1x   Ale trosku stoho vychazi ze majitel PS3 je skutecny hrac. . :-D :-Djenda-rexjenda-rex8765    23.6.2013 22:38 jenda-rex

Ale trosku stoho vychazi ze majitel PS3 je skutecny hrac. . :-D :-D

Abakanius   3x   Zajímavý článek. Eclypsův ( Icarův ) článek by se měl přejmenovat na " Jak to vidí Xboy ". :DAbakaniusabakanius16093    23.6.2013 22:31 Abakanius

Zajímavý článek. Eclypsův ( Icarův ) článek by se měl přejmenovat na " Jak to vidí Xboy ". :D

jenda-rex   5x   Tak bylo to potreba :-D :thumbup:jenda-rexjenda-rex8765    23.6.2013 22:11 jenda-rex

Tak bylo to potreba :-D :thumbup:

O autorovi blogu

Honzas4400
Honzas4400
Muž, 19 let, moje doupě (Praha)

Zdravím,
zabloudili jste na tento bezduchý profil bezduchého uživatele. Gratuluji, kupte si dort.
S pozdravem mé skromné já.

Jak už jste nejspíše poznali, mojí přezdívkou je Honzas4400 (ačkoli si nejsem dodnes jistý jak vznikla). Mým skutečným jménem je... no, to víme všichni, a kdybyste jste se někdy nudili, tak mi můžete k narozeninám popřát 27. března nebo se podívat do Prahy kde jsem se narodil a bydlím. Ne teda že byste mě potkali nebo já vás.

Od roku 2012 dodnes zastávám tady na Zingu funkci redaktora, primárně pak jako autor každodenních novinek a recenzí. Příležitostně pak píši preview nebo dojmy z her.

Mezi mé hlavní záliby patří samozřejmě videohry (duh). Nebráním se ovšem pěkné knížce, filmu, hudbě… Prostě čemukoliv. Aktuálně také cvičím a hraji na klávesy (to jako ty u piána, ale asi i ty na klávesnici).

Oblíbené hry:
Výběr oblíbených nebo nejoblíbenějších her a sérií je jedno z nejtěžších témat, se kterým jsem se setkal. Na rovinu říkám, že žádnou nejoblíbenější hru nebo sérii nemám.

Pokud bych měl ale i přesto vybrat některé, na které skutečně nedám dopustit, určitě bych sáhnul po: sérii Portal, Cannon Fodder, sérii Crash Bandicoot, sérii Half-Life, s. Call of Duty do čtvrtého dílu, Battlefield: Bad Company 2, s. Zaklínač a spoustě, spoustě dalších hrách.

Protože hraji jen a pouze na PC (což se může změnit, konzole podporuji a určitě mám někde v hlavě místo s myšlenkou, že bych si konzoli pořídil) může být můj výběr omezenější.

Oblíbené filmy a seriály:
Stejně jako u her, i u seriálů a filmů mám své oblíbené jedince. Bezesporu mohu za svůj nejoblíbenější označit seriál Doctor Who (především New Who od roku 2005, ačkoli se nebráním určitým dílům staré série), ačkoli jinak sci-fi nikterak extra nemusím (výjimkou je pak Star Wars). Mezi další oblíbené seriály patří Arrow, Flash, The Walking Dead, Game of Thrones, Sleepy Hollow, Daredevil, Gotham, Fargo a opět - spousta, spousta dalších.

Na filmy jako takové se moc nedívám, ale kromě zmíněné hexalogie Star Wars musím definitivně zmínit Nolanovu trilogii s Batmanem a trilogii Návrat do budoucnosti.

Oblíbená hudba:
S hudbou už je to tedy těžší. Nemám žádnou vyloženě oblíbenou hudbu ani žánr. Záleží skutečně na samotné písničce. Nemusím ovšem dechovky a zbytečně uřvaný metal, dark metal, death metal a další *něco* metal.

Pokud bych i přesto musel opravdu vybrat nějakou písničku nebo skupinu (skupiny), určitě bych vybral Imagine Dragons a například jejich singl Gold, Radioactive, I'm So Sorry, Demons, Warriors, Monster a samozřejmě nesmím zapomenout na Who We Are.

Druhé místo by pak připadlo skupině Poets of the Fall, která se mj. postarala například o soundtrack Alan Wakea a Max Payna.

A třetí místo by asi obsadila skupina Muse a jejich songy Undisclosed Desires a Uprising.

Další věci:
Nesmím zapomenout na to, si udělat trochu reklamu na svůj blog. Předně pak mou sérii o blogování, která získala celkem pozitivní hodnocení, za což všem děkuji.

Pokud vám přijdu nějakým způsobem zajímavý, určitě mě nezapomeňte a nestyďte se nějak kontaktovat. Můžete tak udělat buďto jednoduše skrz soukromou zprávu tady na Zingu, e-mail, Skype nebo můj Steam/PSNHonzas4400 (přečtěte si prosím i moje pravidla na Steamu). Vždycky se pokusím pomoct s problémem nebo si prostě pokecám nebo něco zahraju. Proč ne.

Věci co NEMÁM rád:
Každý má něco rád, co druhý nenávidí. Stejně tak je to u mě. Ačkoli v trochu jiné míře než u ostatních. Jsem velmi tolerantní člověk ke všemu - vyznání, chování, problémům. Co ovšem silně nesnáším je veřejný projev a podpora warezu. S tim za mnou prostě nechoďte. Jestli si stahujete hry nebo filmy je mi opravdu jedno, ale nemusíte to nikde vyhlašovat. Děkuji.

Pokud jste tedy všechno dočetli až sem, tak vám gratuluji. Můžete si - opět - koupit ten dort.

PS.: Dort je lež

Založit herní BLOG

Spřátelené weby