Uživatel nepřihlášen
Zpověď nudného hráče
RSS kanál blogu
Píše: Honzas4400 - Rubrika: Blogy
Blog nevyjadřuje názor redakce Zing, více zde.
Zpověď nudného hráče

Assasssin's Creed III (Multiplayer) - Recenze

Neděle 9.12.2012 22:25 - Autor: Honzas4400
To se mi líbí

Assasssin's Creed III (Multiplayer) - RecenzeNutnost oznamovat fakt, že série Assassin's Creed má již nějaký ten čas multiplayer, je asi minimální. Co je ovšem nutno oznámit, je fakt, že multiplayer v třetím díle si zachoval své základy, ale změnil se. Je to vlastně dobře, nebo špatně?

Seznamte se s technologií Animus!

"Když jsme začali s tímto projektem, nečekali jsme, že se to vyšvihne takhle vysoko. Jsme tím doslova nadšeni, a teď, teď to můžete zkusit i Vy! Využívejte Animus a vracejte se do minulosti - do té SKUTEČNÉ minulosti."

Stejně jako multiplayer v Revelations, i ve třetím díle na nás čeká jakási "příběhová vložka", kterou si každý rád prohlédne, ale že by to bylo nějak zvlášť důležité, to asi ne. Ta není tentokrát tolik důležitá pro 'Desmondovu stranu příběhu' jako v případě Revelations, přesto vám nabídne pohled do zákulisí Absterga.

Vývojářské deníčky, reklamy na produkty, e-maily a to vše ve dvou verzích. Ta pro veřejnost a ta "za zavřenými dveřmi" - tedy ta od Erudita. Že nevíte kdo to je? Ve skutečnosti to ví jen málo zasvěcených lidí, ale jedno je prosté... Erudito je hacker, který pracuje s asasíny, ale i templáři. Ve skutečnosti pracuje s oběma stranami, ale zároveň ani pro jednu. Oboum stranám dává nějaké usvědčujicí informace, indície o lokacích, o pravdě a zpovzdáli sleduje, jak se to vyvrbí - je to prostě borec.

"Normální" videa a e-maily získáte jak postoupíte o další levely, ty hacklé si pak budete muset odemknout přes výzvy - o tom později.Animus se stále vyvíjí...

Stejně jako v předchozích dílech, i zde jste vloženi celou hru do Animu. Doprovází vás ženský i mužský hlas. Mužský se zaměřuje na sociální stránku hry, ženský pak na tu herní - já vím, je to složité.

Jako v případě Revelations, i zde si na začátku vyberete vašeho patrona - což je prostě avatar, nebo obrázek profilu chcete-li; poté si vytvoříte emblém, tedy takové vaše osobní logo. Vyberete si znak, vzor, barvy, trochu poladíte a máte třeba červeného orla. Od předešlých dílů se vytváření emblémů moc nezměnilo, kromě nových znaků však můžete upravit velikost a tvar (pozici) vzorů.

Na řadu pak automaticky přichází Úvodní hra - tedy tutoriál, který vás naučí veškerým základům, které potřebujete vědět, abyste "naostro" nebyli za idiota. V tutoriálu se naučíte jak správně zabíjet cíle, jak se pohybovat, jak se krýt, jak útočit, veškerým značkám se naučíte také. Kromě základního tutoriálu na váš poté čeká dobrovolný pokročilý trénink, kde se (nečekaně) naučíte pokročilejším věcem a taktikám.

Po dokončená tutoriálu vás Animus automaticky zapojí do již probíhající hry "naostro", to můžete naštěstí ukončit.

V menu pak na vás, jako dříve, čeká možnost vytváření sady schopností, tedy vaše vlastní "třídy", které pak můžete použít ve hře a využívat schopností, sériím a dalším věcem ve hře - zkráceně prostě klasy (classy); možnost úpravy postav, které jsou nyní velmi originální a variabilní a další věci.

V úpravě postav budete mít nyní možnost postavě přiřadit již předurčený kostým, nebo si postavu upravit kus po kusu. Každá postava má 3 styly od každé části těla; hlava, nohy a další. Stejně tak budete moci měnit vedlejší barvy, jako jsou barvy u opasků a dalších podobných věcí.

K vašemu jménu si pak budete moci vybrat i tituly, které se odemykají plněním/získáváním vyznamenání (níže), či v singleplayeru. Tituly pak ped jménem vypadají dobře, koho by nelákalo mít před jménem třeba "Lovec vlků"?Connor byl vlk samotář, vy jste vlčí smečka

Ve hře na vás čeká hned několik módu. Od starého dobrého Jednoduchého deathmatche, po zbrusu nový, a nutno říci, že skvělý, WolfPack (Vlčí smečka).

V Jednoduchém deathmatchi se budete muset spolehnout na svý um - žádné schopnosti, pouze vy, váš nepřítel, schovka a zkuste ho zabít, někdy je to opravdu těžké. V 'Hledá se', se pak budete muset spolehnout především na dobré ukrytí a dobrého načasování využití schopností. V módu Vražda budete muset pro změnu mít dobré oči, pro správnou identifikaci cíle - Animus vám předem neřekne, kdo je váš cíl, budete jej muset sami označit a identifikovat.

Další na vás čekají módy jako Útok na artefakt nebo nový mód Nadvláda, kde budete muset držet co nejvíce ze tří kontrolních bodů k poražení druhého týmu.

Jako poslední na vás čeká výše zmíněná Vlčí smečka, ve které budete muset spolupracovat s dalšími lidmi z vašeho týmu. Nepřátelé jsou tentokrát ovládaní počítačem, ale není to tak lehké, jak se zdá. Každý cíl má totiž unikátní parametry, jeden se vás bojí a začne utíkat, jakmile vás uvidí; druhý vás obejde, a srazí na kolena; jiný zase využije schopnosti jako je Léčka, či Osobní strážce. Čím více bodů, tím lépe, protože postupujete po sekvencích, díky kterým získáte čas, a tedy i větší šanci, že danou mapu zdárně splníte.

Nutno však říci, že ačkoli vypadá Vlčí smečka nudně, nebo nedej bože trapně, jde o docela dobrou a hlavně návykovou zábavu, která vás ne a ne přestat bavit.


Výzvy, statistiky a kdo ví co ještě...

Ve hře na vás kromě "nesmyslného" levelování a zabíjení cílů čekájí výzvy a zajímavé statistiky.

"Zabij 20 nepřátel, když si přeměněný.", "Získej bonus Inkognito u každého zabitého cíle" a další výzvy na vás nejen číhají v zapeklitém menu, ale také po jejich dokončení získáte body, sem tam nějakou speciální věc, nebo si budete moci odemknout hacklý soubor od Erudita.

Dále jsou tu vyznemnání, která vám odemykají nové tituly. Vyznamenání jako "omráčil nejvíce nepřátel", "byl nejméněkrát odhalen nepřáteli" nebo "oživil nejvíce spojenců" pak dodávají vám ten pocit, že se chcete snažit, to za každou cenu získat - a pokud se jó snažíte, na konci zápasu vás nemine krásná animace, ve které se ukáže, za co že jste to vyznamenání vlastně dostali.

Stejně jako u předchozích dílů, i zde pak nemají výzvy až takové "poslání" jako jiné aspekty, ale pokud chcete z příběhu vytěžit maximum - plnit!Starý engine, nový kabátek

Mnozí z vás si asi řeknou "To běží na starém enginu? No to snad ne!", opak je ovšem pravdou, tento krok já osobně považuji za velmi dobrý. Nejen, že je to správně optimalizované a i když vám singleplayer nepůjde dobře, tak multiplayer rozjedete na plné detaily jako nic (tedy, pokud nemáte opravdu špatný počítač); ale můžete se těšit také na to, že měna v hratelnosti nebude tak drstická jako mezi singleplayery Revelations a třetího dílu.

Stejně tak se můžete těšit na vylepšené zvuky, více efektů, dynamičtější hudbu a hlavně tu správnou atmosféru při pobíhání sněhem.


Bohužel, všechno má své chyby

Ano, i třetí díl se nevyhl několika chybám. Té nejčastější a nejvíce proklínané chybě, se Ubisoft snažil vyhnout - možná marně, možná úspěšně kdo ví. Ale problém s připojením bude mít asi více, než polovina všech hráčů, ale s tím my nic nenaděláme.

Objevují se zde i chyby, jako zaseknutí se ve zdi, nemožnost si sednout a další, ale to už k takovým hrám patří.

Assassin’s Creed III na PC, PS3, Xbox 360, Wii U Hodnocení hry
Skóre hry 9 9/10
Assassin’s Creed III
» Více o hře
Líbí se mi
  • variabilita map
  • , že to jeden na "starém" enginu
  • možnost úpravy postav a emblémů
  • , že to má prostě ten správnej říz
Vadí mi
  • špatné připojování
  • občasné bugy
Verdikt: Multiplayer Assassin's Creed není pro každého, není to žádné Call of Duty, ale potřebujete mít trpělivost při hledání a zneškodňování vašich cílů. Multiplayer mohu jen doporučit a mohu jen držet palce, že se vyhnete problémům s připojením.
Tisk
Hodnocení:
( Zbývá 8 hlasů pro zveřejnění hodnocení ) Ohodnoťte článek kliknutím na hvězdičku.
 

Napsat nový komentář

Komentář k blogovému článku Assasssin's Creed III (Multiplayer) - Recenze
Pro psaní musíte být přihlášen.
[+] Smajlíci
:gun: :-) 8-) ;-) :angry: :-D :lol: :dance: :thumbup: :shock: :-( :nah: :lala:
BaresdaKilla   2x   Omg, čestná smrt je to jediný dobrý co přidali. U téhle recenze bych se neztotožnil s hodnocením. Problémy s připojením a bugy bych rozhodně neoznačil za občasné a podle mě to ten multiplayer sráží tak na 6/10. Docela jsem kvůli tomu mulťáku litoval koupě. Teď bych šel spíš do Far Cry 3 (i když multiplayerům od UBI už přestávám věřit) .

P. S: Všechny díly mám originálky.
BaresdaKillabaresdakilla5390
    11.12.2012 21:47
BaresdaKilla

Omg, čestná smrt je to jediný dobrý co přidali. U téhle recenze bych se neztotožnil s hodnocením. Problémy s připojením a bugy bych rozhodně neoznačil za občasné a podle mě to ten multiplayer sráží tak na 6/10. Docela jsem kvůli tomu mulťáku litoval koupě. Teď bych šel spíš do Far Cry 3 (i když multiplayerům od UBI už přestávám věřit) .

P. S: Všechny díly mám originálky.

krkus   2x   Revelations nebo tohle nemá na Brotherhood, například kvůli zjednodušenému odražení nebo čestné smrti atd.krkuskrkus12087    10.12.2012 20:12 krkus

Revelations nebo tohle nemá na Brotherhood, například kvůli zjednodušenému odražení nebo čestné smrti atd.

Shortymax   2x   dbre, ajá taky napšu na jednohráčeShortymaxshortymax16007    10.12.2012 17:39 Shortymax

dbre, ajá taky napšu na jednohráče

Bonpar   4x   Mrzí mě, že je to prakticky totožný multiplayer, co byl v Revelations. Přitom ten obsažený v Brotherhoodu byl tak jednoduchý a zároveň dokonalý, bavil mě mnohem víc...Bonparbonpar6370    9.12.2012 22:39 Bonpar

Mrzí mě, že je to prakticky totožný multiplayer, co byl v Revelations. Přitom ten obsažený v Brotherhoodu byl tak jednoduchý a zároveň dokonalý, bavil mě mnohem víc...

O autorovi blogu

Honzas4400
Honzas4400
Muž, 19 let, moje doupě (Praha)

Zdravím,
zabloudili jste na tento bezduchý profil bezduchého uživatele. Gratuluji, kupte si dort.
S pozdravem mé skromné já.

Jak už jste nejspíše poznali, mojí přezdívkou je Honzas4400 (ačkoli si nejsem dodnes jistý jak vznikla). Mým skutečným jménem je... no, to víme všichni, a kdybyste jste se někdy nudili, tak mi můžete k narozeninám popřát 27. března nebo se podívat do Prahy kde jsem se narodil a bydlím. Ne teda že byste mě potkali nebo já vás.

Od roku 2012 dodnes zastávám tady na Zingu funkci redaktora, primárně pak jako autor každodenních novinek a recenzí. Příležitostně pak píši preview nebo dojmy z her.

Mezi mé hlavní záliby patří samozřejmě videohry (duh). Nebráním se ovšem pěkné knížce, filmu, hudbě… Prostě čemukoliv. Aktuálně také cvičím a hraji na klávesy (to jako ty u piána, ale asi i ty na klávesnici).

Oblíbené hry:
Výběr oblíbených nebo nejoblíbenějších her a sérií je jedno z nejtěžších témat, se kterým jsem se setkal. Na rovinu říkám, že žádnou nejoblíbenější hru nebo sérii nemám.

Pokud bych měl ale i přesto vybrat některé, na které skutečně nedám dopustit, určitě bych sáhnul po: sérii Portal, Cannon Fodder, sérii Crash Bandicoot, sérii Half-Life, s. Call of Duty do čtvrtého dílu, Battlefield: Bad Company 2, s. Zaklínač a spoustě, spoustě dalších hrách.

Protože hraji jen a pouze na PC (což se může změnit, konzole podporuji a určitě mám někde v hlavě místo s myšlenkou, že bych si konzoli pořídil) může být můj výběr omezenější.

Oblíbené filmy a seriály:
Stejně jako u her, i u seriálů a filmů mám své oblíbené jedince. Bezesporu mohu za svůj nejoblíbenější označit seriál Doctor Who (především New Who od roku 2005, ačkoli se nebráním určitým dílům staré série), ačkoli jinak sci-fi nikterak extra nemusím (výjimkou je pak Star Wars). Mezi další oblíbené seriály patří Arrow, Flash, The Walking Dead, Game of Thrones, Sleepy Hollow, Daredevil, Gotham, Fargo a opět - spousta, spousta dalších.

Na filmy jako takové se moc nedívám, ale kromě zmíněné hexalogie Star Wars musím definitivně zmínit Nolanovu trilogii s Batmanem a trilogii Návrat do budoucnosti.

Oblíbená hudba:
S hudbou už je to tedy těžší. Nemám žádnou vyloženě oblíbenou hudbu ani žánr. Záleží skutečně na samotné písničce. Nemusím ovšem dechovky a zbytečně uřvaný metal, dark metal, death metal a další *něco* metal.

Pokud bych i přesto musel opravdu vybrat nějakou písničku nebo skupinu (skupiny), určitě bych vybral Imagine Dragons a například jejich singl Gold, Radioactive, I'm So Sorry, Demons, Warriors, Monster a samozřejmě nesmím zapomenout na Who We Are.

Druhé místo by pak připadlo skupině Poets of the Fall, která se mj. postarala například o soundtrack Alan Wakea a Max Payna.

A třetí místo by asi obsadila skupina Muse a jejich songy Undisclosed Desires a Uprising.

Další věci:
Nesmím zapomenout na to, si udělat trochu reklamu na svůj blog. Předně pak mou sérii o blogování, která získala celkem pozitivní hodnocení, za což všem děkuji.

Pokud vám přijdu nějakým způsobem zajímavý, určitě mě nezapomeňte a nestyďte se nějak kontaktovat. Můžete tak udělat buďto jednoduše skrz soukromou zprávu tady na Zingu, e-mail, Skype nebo můj Steam/PSNHonzas4400 (přečtěte si prosím i moje pravidla na Steamu). Vždycky se pokusím pomoct s problémem nebo si prostě pokecám nebo něco zahraju. Proč ne.

Věci co NEMÁM rád:
Každý má něco rád, co druhý nenávidí. Stejně tak je to u mě. Ačkoli v trochu jiné míře než u ostatních. Jsem velmi tolerantní člověk ke všemu - vyznání, chování, problémům. Co ovšem silně nesnáším je veřejný projev a podpora warezu. S tim za mnou prostě nechoďte. Jestli si stahujete hry nebo filmy je mi opravdu jedno, ale nemusíte to nikde vyhlašovat. Děkuji.

Pokud jste tedy všechno dočetli až sem, tak vám gratuluji. Můžete si - opět - koupit ten dort.

PS.: Dort je lež

Založit herní BLOG

Spřátelené weby