Uživatel nepřihlášen
Zpověď nudného hráče
RSS kanál blogu
Píše: Honzas4400 - Rubrika: Blogy
Blog nevyjadřuje názor redakce Zing, více zde.
Zpověď nudného hráče

Crysis 2 - Recenze

Sobota 7.1.2012 19:58 - Autor: Honzas4400
To se mi líbí

Crysis 2 - RecenzeCrysis 2, dlouho očekávaná FPS hra minulého roku. Crysis 2, takový hype za pár poslední let... Crysis 2... invaze začíná!

Lingshamský New York

Pokračování PC exkluzivity Crysis (která po několika letech vyšla i na konzole) se již neodehrává na tolik oblíbeném ostrově Lingsham v Koreji, nýbrž v New Yorku na počátcích mimozemské invaze v tomto americkém státě.

Vžijete se do role neobyčejně obyčejného pěsáka s kódovym označením Alcatraz, ten nemá o nanooblecích a celé mimozemské invazi ani tucha, do doby, než se ponorka ve které pluje na přísně tajnou misi, začne pomocí ohromného bombardování ničit.

Spolu s téměř celou posádkou se dostanete na hladinu vody a první co uvidíte je, jak se budou mrakodrapy a mosty celého New Yorku rozpadat, a záhy vám dojde, že to není al-Qaeda, ale jakési létajicí stroje, a i když jsou Korejci vyspělí, ani tohle by nedokázali stvořit.

Později potkáte Proroka který vám "daruje" svůj nanooblek s nahrávkou ve které vám vzkazuje co je vaše poslaní, na vás tak zůstává nic horšího než záchrana světa...

CryEngine engaged

SUPER GRAFIKA a CRYSIS, to v roce 2007 bylo prostě synonymum, definice sama o sobě, bohužel (či bohudík ?) tomu tak již není. Crysis 2 běží na nové verzi CryEnginu, který dovoluje hru hrát i na konzolích.

Tento krok si ovšem vyžádal svou daň, a tak se nedočkáme grafiky která by byla na dalších 5 let best of. Tím nechci říct, že grafika ve hře Crysis 2 je na poblití, náhodou, na PC možná není to nejlepší, ale stále je to jedna z nejlépe vypadajicích her, jak na PC tak na konzole.

S novým enginem, se sice zvýšila náročnost hry, ale ne o moc, a tak i ti, kteří hráli Crysis 1 na plné koule, si budou moct užít Crysis 2 ve světové grafice, a to je asi to +, že není grafika Crysis 2 opět nejlepší.Maximum Crytex

Crytek opět ukázal co v něm je, mimo posunutí příběhu a sic konzolovité grafice, se značně vylepšil nanooblek, který je nyní lehčí na ovládání. Mimo známé a uživané neviditelnosti, a brnění bylo přidáno hledí, díky kterému můžete snadno zhodnotit situaci, vybrat si vhodnou cestu a zaútočit v tu nejsprávnější dobu.

Arzenál zbraní zůstal poměrně stejný, najdeme zde klasický scar, či pistolku, ale i pár nových kousků jako K-Volt a Scranner, ale i zbraně zaručujicí zábavu jako bazooku či C4. Kromě speciálních a výbušných zbraní se dá každá zbraň upravovat dle situace nebo vaší chuti.

Proti masivní vlně nepřátel radši pořádnou zbraň, s pořádnym zaměřovačem a vylepšenym zásobníkem, ale na odstřelování radši laser, tlumič a vylepšené kulky.

Nepřátelé, již nejsou takový, ze kterých by jste s... kadili do kalhot, ale vypadají jako gumová hračka, ztvárnění jsou pěkně ale no ták...! Vyměnit staré dobré "kamenné" mimožemšťany za nějaké rosolovité prasata ? A korejci a jejich keci taky zmizeli, korejce nahradily totiž vojáci z C.E.L.L., kteří  prahnou po Prorokově hlavě.Hans Zimmer válí!

Asi nejlepší věcí na Crysis je ozvučení a hudební podkres, o ten se postaral věhlasný skladatel Hans Zimmer, a je to prostě sedmé nebe pro vaše uši. Hans Zimmer opět nezklamal, a proto mu můžu jen a jen tleskat!

Co se ozvučení týče, to je velmi dobře zpracované, a občas budete muset využít svůj sluch k rozpoznání polohy nepřítele, v tom vám bude ale bránit v pozadí vybuchujicí stroje, a celé to prostě do sebe zapadá, s hudbou od Hanse Zimmera je to jedna z nejlépe se poslouchajicích her své doby.

Call of Nanosuit; Battlesuit

Poslední položkou na "Interesting things of Crysis 2" je multiplayer, ten se od prvního dílu opravdu hodně změnil. Multiplayer Crysis 2 se nyní více podobá např. Call of Duty, nebo Battlefield.

K nabídce jsou 4 základní profese (či classy chcete-li), pěsák se základní scarem, ostřelovač třýmající nejakej korejskej puško-šmejd, scout s brokovnicí a gunner, kterej se svym dělíčkem kropí od A do Z. Classy se dají vylepšovat za získané body a levely, je libo tuhle zbraň ? Cha! Nejdřív odemknout!

Multiplayer nabízí 6 módů, mezi kterými se najde klasický Deatmatch, Team Deathmatch a Capture the Flag, další 3 jsou také známe, kde musíte např. obsadit počítače. Kromě módů je nutnost mít i kde hrát že ? Map v multiplayeru Crysis 2 je celkem 12, které nejsou bůh ví jak rozsáhlé, za to jsou velmi dobře hratelné, a každá z map má jak horizontální, tak vertikální úroveň.

Multiplayer také nabízí úpravu profilu, např. psíma známkama, nebo obrázkem.


Ve hře jsou i nějací ti brouci...

Ani Crysis 2 se nevyhl bugům,... těch je poměrně velký počet. Kromě klasických zasekávání nepřítel a nějakých těch chybách v animacích je ale největším problémem zasekávání všeho.

Např. při špatném tahu, si nahrajete save a... hups! nemáte žádný úkol, žádné zbraně, nepřítelé čumí a jste v.... Jediný způsob je hrát celou misi znovu, a upřímně, koho by to nenaštvalo!

Multiplayer je relativně bez chyby, až na pár lagů, si užijete multiplayer v celé své kráse!

Konec špatný, všechno špatné

Crysis 2 je dobrá hra, příběh patří opět mezi nejzajmavější, grafické ozvučení je opravdu opravdu suprové, a celá grafika, ačkoli si vyžádala svou daň, patří mezi ty nejlepší. Možná jen nahrazení mimozemšťanů a nevyužitého potenciálu fyzikálních srand.

Crysis 2 na PC, PS3, Xbox 360 Hodnocení hry
Skóre hry 8 8/10
Crysis 2
» Více o hře
Líbí se mi
  • Grafika
  • Příběh
  • Ozvučení
  • Multiplayer
Vadí mi
  • velký počet bugů
Verdikt: Ačkoliv je Crysis 2 jedna z nejlepších FPS součastnosti, moc tam nezapadá celé prostředí New Yorku, ostrov je prostě ostrov... 8/10
Tisk
Štítky: Recenze
Hodnocení:
( 7.5 / 30 hlasů ) Ohodnoťte článek kliknutím na hvězdičku.
Crysis 2 na PC, PS3, Xbox 360Screenshoty ze hry
Screenshot ze hry Crysis 2 Screenshot ze hry Crysis 2 Screenshot ze hry Crysis 2 Screenshot ze hry Crysis 2 Screenshot ze hry Crysis 2 Screenshot ze hry Crysis 2 Screenshot ze hry Crysis 2 Screenshot ze hry Crysis 2
 

Napsat nový komentář

Komentář k blogovému článku Crysis 2 - Recenze
Pro psaní musíte být přihlášen.
[+] Smajlíci
:gun: :-) 8-) ;-) :angry: :-D :lol: :dance: :thumbup: :shock: :-( :nah: :lala:
Xenty    Četl jsem teď asi 5 článků za sebou a tvůj byl poslední na řadě. A mile mě překvapil. Článek má hlavu a patu, je to hezky rozdělené do odstavců, člověk se z toho něco dozví, nepůsobí to ani krátce ani přeplácaně a slohově je to slušné. Co se týče té grafiky... Podle mě grafika Crysisu 2 je furt to nejlepší společně s Battlefieldem 3. Musíme si ale uvědomit, že v Crysisu 2 nebyl údajně potenciál CryEngine 3 využit naplno a tak můžeme čekat ještě víc, až si engine vezmou do parády jiná studia. Multiplayer je zábavný, je to jako Call of Duty s nano-suitem, ale zabaví. Chápu, proč ta hra dostala 8. Já jsem také čekal něco víc, po těch všech žvástech vývojářů. Jinak vzhledem k tomu, že mám dobrou náladu a v porovnání s ostatními články, co jsem dneska četl, je to na jiné úrovni, dostáváš ode mě plný počet bodů [12/10]...Xentyxenty5272    15.1.2012 23:44 Xenty

Četl jsem teď asi 5 článků za sebou a tvůj byl poslední na řadě. A mile mě překvapil. Článek má hlavu a patu, je to hezky rozdělené do odstavců, člověk se z toho něco dozví, nepůsobí to ani krátce ani přeplácaně a slohově je to slušné. Co se týče té grafiky... Podle mě grafika Crysisu 2 je furt to nejlepší společně s Battlefieldem 3. Musíme si ale uvědomit, že v Crysisu 2 nebyl údajně potenciál CryEngine 3 využit naplno a tak můžeme čekat ještě víc, až si engine vezmou do parády jiná studia. Multiplayer je zábavný, je to jako Call of Duty s nano-suitem, ale zabaví. Chápu, proč ta hra dostala 8. Já jsem také čekal něco víc, po těch všech žvástech vývojářů. Jinak vzhledem k tomu, že mám dobrou náladu a v porovnání s ostatními články, co jsem dneska četl, je to na jiné úrovni, dostáváš ode mě plný počet bodů [12/10]...

Killer767    Dal by jsem 9, ale recenze pěkná.Killer767killer76710758    13.1.2012 14:47 Killer767

Dal by jsem 9, ale recenze pěkná.

obivan568   1x   Crysis 2 zas není taková bomba, ale zklamání to taky není. Za recenzi 8/10. :thumbup:obivan568obivan5685793    8.1.2012 19:17 obivan568

Crysis 2 zas není taková bomba, ale zklamání to taky není. Za recenzi 8/10. :thumbup:

Bonpar   1x   Jsem hrál hned po vydání a s takto velkým odstupem času s tou 8 naprosto souhlasím.Bonparbonpar6370    8.1.2012 12:26 Bonpar

Jsem hrál hned po vydání a s takto velkým odstupem času s tou 8 naprosto souhlasím.

Stixxy   3x   Jinak si myslím, že 8 je na tuhle hru málo ;-)Stixxystixxy2230    7.1.2012 22:34 Stixxy

Jinak si myslím, že 8 je na tuhle hru málo ;-)

Mr.Triboni   1x   Tak New Yorku se neříká " Betonová" jungle jen tak :-DMr.Tribonimrtriboni6895    7.1.2012 22:25 Mr.Triboni

Tak New Yorku se neříká " Betonová" jungle jen tak :-D

Stixxy   1x   Já sice nenarazil na žádný bug, ale dobrý :thumbup:Stixxystixxy2230    7.1.2012 20:43 Stixxy

Já sice nenarazil na žádný bug, ale dobrý :thumbup:

RCS339   2x   Na tvůj věk je to důvod k poplácání po zádech [12/10]RCS339rcs3397972    7.1.2012 20:33 RCS339

Na tvůj věk je to důvod k poplácání po zádech [12/10]

jakil    U mě máš motivační 10. :lala:jakiljakil6752    7.1.2012 20:22 jakil

U mě máš motivační 10. :lala:

O autorovi blogu

Honzas4400
Honzas4400
Muž, 19 let, moje doupě (Praha)

Zdravím,
zabloudili jste na tento bezduchý profil bezduchého uživatele. Gratuluji, kupte si dort.
S pozdravem mé skromné já.

Jak už jste nejspíše poznali, mojí přezdívkou je Honzas4400 (ačkoli si nejsem dodnes jistý jak vznikla). Mým skutečným jménem je... no, to víme všichni, a kdybyste jste se někdy nudili, tak mi můžete k narozeninám popřát 27. března nebo se podívat do Prahy kde jsem se narodil a bydlím. Ne teda že byste mě potkali nebo já vás.

Od roku 2012 dodnes zastávám tady na Zingu funkci redaktora, primárně pak jako autor každodenních novinek a recenzí. Příležitostně pak píši preview nebo dojmy z her.

Mezi mé hlavní záliby patří samozřejmě videohry (duh). Nebráním se ovšem pěkné knížce, filmu, hudbě… Prostě čemukoliv. Aktuálně také cvičím a hraji na klávesy (to jako ty u piána, ale asi i ty na klávesnici).

Oblíbené hry:
Výběr oblíbených nebo nejoblíbenějších her a sérií je jedno z nejtěžších témat, se kterým jsem se setkal. Na rovinu říkám, že žádnou nejoblíbenější hru nebo sérii nemám.

Pokud bych měl ale i přesto vybrat některé, na které skutečně nedám dopustit, určitě bych sáhnul po: sérii Portal, Cannon Fodder, sérii Crash Bandicoot, sérii Half-Life, s. Call of Duty do čtvrtého dílu, Battlefield: Bad Company 2, s. Zaklínač a spoustě, spoustě dalších hrách.

Protože hraji jen a pouze na PC (což se může změnit, konzole podporuji a určitě mám někde v hlavě místo s myšlenkou, že bych si konzoli pořídil) může být můj výběr omezenější.

Oblíbené filmy a seriály:
Stejně jako u her, i u seriálů a filmů mám své oblíbené jedince. Bezesporu mohu za svůj nejoblíbenější označit seriál Doctor Who (především New Who od roku 2005, ačkoli se nebráním určitým dílům staré série), ačkoli jinak sci-fi nikterak extra nemusím (výjimkou je pak Star Wars). Mezi další oblíbené seriály patří Arrow, Flash, The Walking Dead, Game of Thrones, Sleepy Hollow, Daredevil, Gotham, Fargo a opět - spousta, spousta dalších.

Na filmy jako takové se moc nedívám, ale kromě zmíněné hexalogie Star Wars musím definitivně zmínit Nolanovu trilogii s Batmanem a trilogii Návrat do budoucnosti.

Oblíbená hudba:
S hudbou už je to tedy těžší. Nemám žádnou vyloženě oblíbenou hudbu ani žánr. Záleží skutečně na samotné písničce. Nemusím ovšem dechovky a zbytečně uřvaný metal, dark metal, death metal a další *něco* metal.

Pokud bych i přesto musel opravdu vybrat nějakou písničku nebo skupinu (skupiny), určitě bych vybral Imagine Dragons a například jejich singl Gold, Radioactive, I'm So Sorry, Demons, Warriors, Monster a samozřejmě nesmím zapomenout na Who We Are.

Druhé místo by pak připadlo skupině Poets of the Fall, která se mj. postarala například o soundtrack Alan Wakea a Max Payna.

A třetí místo by asi obsadila skupina Muse a jejich songy Undisclosed Desires a Uprising.

Další věci:
Nesmím zapomenout na to, si udělat trochu reklamu na svůj blog. Předně pak mou sérii o blogování, která získala celkem pozitivní hodnocení, za což všem děkuji.

Pokud vám přijdu nějakým způsobem zajímavý, určitě mě nezapomeňte a nestyďte se nějak kontaktovat. Můžete tak udělat buďto jednoduše skrz soukromou zprávu tady na Zingu, e-mail, Skype nebo můj Steam/PSNHonzas4400 (přečtěte si prosím i moje pravidla na Steamu). Vždycky se pokusím pomoct s problémem nebo si prostě pokecám nebo něco zahraju. Proč ne.

Věci co NEMÁM rád:
Každý má něco rád, co druhý nenávidí. Stejně tak je to u mě. Ačkoli v trochu jiné míře než u ostatních. Jsem velmi tolerantní člověk ke všemu - vyznání, chování, problémům. Co ovšem silně nesnáším je veřejný projev a podpora warezu. S tim za mnou prostě nechoďte. Jestli si stahujete hry nebo filmy je mi opravdu jedno, ale nemusíte to nikde vyhlašovat. Děkuji.

Pokud jste tedy všechno dočetli až sem, tak vám gratuluji. Můžete si - opět - koupit ten dort.

PS.: Dort je lež

Založit herní BLOG

Spřátelené weby