Uživatel nepřihlášen
Zpověď nudného hráče
RSS kanál blogu
Píše: Honzas4400 - Rubrika: Blogy
Blog nevyjadřuje názor redakce Zing, více zde.
Zpověď nudného hráče

Assassin's Creed: Revelations (Multiplayer) - Recenze

Neděle 1.1.2012 18:51 - Autor: Honzas4400
To se mi líbí

Assassin's Creed: Revelations (Multiplayer) - RecenzeAsi všichni ví, že poslední 2 pokračování série Assassin's Creed obsahují i hru více hráčů. Multiplayer AC: Brotherhood, byl velmi oblíbený a zajímavý, ovšem byl problém s připojením, mody byly zajímavé a další super věci, možná to byl i důvod daleko větší prodejnosti Assassin'S Creed. Ovšem jak se vyvedlo "pokračování" multiplayeru ?

Jste (j)elita z Absterga

To je asi tak vše co potřebujete o příěhu multiplayeru vědět. Jste jeden z noviců, kteří se snaží dostat do popředí a být oficiální templář jedné z nějvětších společností na světě - Absterga. Postupem budete odemykat videa ve kterých vám náš starý známý Vidic bude stále slibovat že vám brzo ukáže obrovské tajemství - jaké ?

Postupem hraní budete odemykat i dokumenty se spousty obrázků, které jsou opravdu zajímavé.

Patron je základ všeho

Hned po spuštění na vás vybafne jakýsi mužský hlas, ten vás bude prvních několik minut hry provázet. Nejdřív si vyberete obrázek patrona, jednoduše řeceno váš avatar. Na výběr máte pouze pár obrázku, ostatní se budou odemykat postupem času.

Po výběru avataru si vytvoříte emblem, kdo hrál Call of Duty: Black Ops (Multiplayer) okamžitě ví, ten kdo stále netuší, jedná se o jakýsi váš osobní znak, který se objeví např. na pláštích vašich postav.

Až se trochu proberete, příjde na řadu hra samotná, tedy - úvodní hra. Tam si vyberete postavu a oný mužský hlas vám bude velmi stručně ale zároveň velmi detailně popisovat jak se hra hraje, co jaká věc znamená, dostanete několik cílů a i pronásledovatele. Poté vás mužský hlas uvítá do uvodní hry 2 (opravdu originální...), tam se naučíte lehce pokročilé věci. Po této uvodní hře vás hra automaticky připojí do hry mezi opravdové hráče, přesněji do módu Jednoduchý deathmatch.

Tento mód můžete okamžitě ukončit nebo odehrát to jedno kolo. Tak či onak, se potom dostanete do celého hlavního menu. HURÁ!

Ve hře záleží na tom jak hrajete, což vám i v úvodní hře řekne mužský hlas. Narozdíl např. od Call of Duty, zde není důležité lítat jak blbec ze střechy na střechu a zabíjet jak šílenec všechno co se hýbe, důležitá je zde důkladnost. Pokud hrajete pomalu, klidně a nikam nepospícháte, tak můžete získat daleko více bodů než když se hlava-nehlava vrhnete ke svému cíli.

Tady je jen 9 postav hm.. počítám-li odemykatelné, exkluzivní a DLC tak postav je... 16 :)
Tady je jen 9 postav hm.. počítám-li odemykatelné, exkluzivní a DLC tak postav je... 16 :)
I v multiplayeru budete moci využít hookblade (k lezení samozřejmě)
I v multiplayeru budete moci využít hookblade (k lezení samozřejmě)

Abstergo-obchoďák (+Customization)(+Úrovně)

Za každou odehranou hru dostanete takzvané "Abstergo points", které slouží jako peníze, za ty si můžete kupovat nové obrázky patronů, nové zbraně, schopnosti, emblemy, vzory, barvy, .... Ano, je toho na skladě opravdu mnoho, ale peněz tak mnoho není, musíte doslova taktizovat co si koupit.
Abstergo points se také sbírá novými úrovněmi, plněním výzev a jinými věcmi.

Kustomizace je ve hře velmi rozšířená věc, každá postava má několik modelů částí těla. Je libo tuhle hlavu a tuhle nohu, s touhle rukou a tamtou zbraní ? Ano! Ale vypadá to hnusně = zbytečnost kupovat.

Každá postava má své charakteristícké pohyby, zbraně a vlastně vše nač si vzpomenete. Strážný nemá kudlu, ale velké kopí. Je to hezké, ale každou zbraň nemůžete koupit ihned na začátku (i když máte peníze), musíte si je nejdřív pomocí úrovní odemykat. A novou úroveň získáte jednoduše hraním her.

Mimo vizuální kustomizace je tu i ta fyzická v podobě schopností, ty se od Brotherhoodu moc nezměnili, ale budete je moct mít téměř od začátku a ne až od levelu 30 jako u Brotherhoodu. Přibili ale některé nové jako např. teleport, či hacknutí animusu, ty nejsou zrovna levné ale občas velmi užitečné. Máte na výběr až 5 sad schopností (profily) do kterých můžete dát 2 schopnosti, 1 bonus za sérii zabití (většinou body navíc) a 1 bonus za sérii úmrti (většinou vylepšení schopností a jiné). Ve hře je i přítomnost craftování schopností, osobně jsem se k tomuto ještě nedostal, tak buďme překvapeni.

Pokud dosáhnete max. úrovně (50) budete moci využít prestiž (opět známe z Call of Duty), takže můžete jít těchto 50 úrovní znovu, tentokrát budete mít hvězdičku což značí prestiž. Některé věci jako např. pohyby při ochromení či zbraně budou vyžadovat právě tento přestiž. Prestiží je 99, takže dohromady je ve hře 4950 úrovní a to už je útihodné číslo...

Výzvy a tituly

Ve hře jsou také výzvy, které když splníte dostanete body. Mimo např. "Zabijte 2000 templářů" zde najdete i zajímavé jako např. "Zabij nepřítele který je poblíž dvou jiných templářů a do sedmi vteřin zabij alespoň jednoho z těch dvou". Za splnění výzev dostanete tituly, které si můžete "připnout" ke svému profilu. Tituly jsou např. tyto: Špión, Cíl, Nezastavitelný nebo např. Profesionál (můj oblíbený). Bohužel, výzvy a tituly nemají žádné širší využíti.


I Abstergo má své -

Abych jen hru nevychvaloval, musím říct i nějké to mínus, největším mínusem je asi problém s připojováním, to bylo od Brotherhoodu viditelně vylepšeno, ale stále to dělá problémy a kolikrát se do hry prostě nepřipojíte ani za půl hodiny. A pokud máte kámoše v partě a chcete si zahrát tak to se nepřipojíte už vůbec...

Dalším větším - bude asi občasná nespravedlnost kdy s levelem 1 hrajete proti levelu 50 prestiž 8, který má vše koupené a vylepšené... prostě nemáte šanci.

Verdikt

"Konečně kone té hrozné recenze" a já se vám nedivím. Multiplayer AC:R je oproti Brotherhoodu na první pohled stejný, ale blíže jde o úplně novou hru, vylepšenou o několik věcí, pokud milujete paranoiu, neváhejte a běžte do obchodu (ne toho Abstergovskýho) a šup šup a kupte první krabici AC:R co najdete! 9/10.

Assassin’s Creed: Revelations na PC, PS3, Xbox 360 Hodnocení hry
Skóre hry 9 9/10
Assassin’s Creed: Revelations
» Více o hře
Líbí se mi
  • Originalita
  • Provedení
  • Zase několik měsíců zábavy
Vadí mi
  • Občas se blbě připojuje
Verdikt: Multiplayer Revelations je takový MP který AC nejen sluší, ale také ho povyšuje na novou úroveň.
Tisk
Štítky: Recenze
Hodnocení:
( 8.1 / 26 hlasů ) Ohodnoťte článek kliknutím na hvězdičku.
 

Napsat nový komentář

Komentář k blogovému článku Assassin's Creed: Revelations (Multiplayer) - Recenze
Pro psaní musíte být přihlášen.
[+] Smajlíci
:gun: :-) 8-) ;-) :angry: :-D :lol: :dance: :thumbup: :shock: :-( :nah: :lala:
Zuntak    Recenze byla opravdu velmi vydařená a například u prvního nadpisu jsem se i zasmál nad jeho originalitou a vtipností. :thumbup: Ohledně gramatiky souhlasím s Draggo, takže dávám taky 10/10.Zuntakzuntak11706    23.3.2012 23:27 Zuntak

Recenze byla opravdu velmi vydařená a například u prvního nadpisu jsem se i zasmál nad jeho originalitou a vtipností. :thumbup: Ohledně gramatiky souhlasím s Draggo, takže dávám taky 10/10.

obivan568    Bohužel jsem MP u Revelations hrál jen dvakrát. Má to hrozný připojování, ale to v mínusech máš. Za recenzi 10/10obivan568obivan5685793    2.1.2012 18:45 obivan568

Bohužel jsem MP u Revelations hrál jen dvakrát. Má to hrozný připojování, ale to v mínusech máš. Za recenzi 10/10

draggo   3x   Velice zdařilá recenze, jen tak dál ;-) Sem tam ti utekla gramatika, ale ve výsledku nic strašnýho. Tentokrát dávám motivační desítku.draggodraggo6621    1.1.2012 22:11 draggo

Velice zdařilá recenze, jen tak dál ;-) Sem tam ti utekla gramatika, ale ve výsledku nic strašnýho. Tentokrát dávám motivační desítku.

spar   1x   Pro mě je BH nejlepší v hratelnosti. Koně, kuše atd. ji skvěle podpořily. Dvojka byla nejlepší co se týče příběhu (pro mě) . Ezio mi přišel charismatičtější.sparspar6138    1.1.2012 21:24 spar

Pro mě je BH nejlepší v hratelnosti. Koně, kuše atd. ji skvěle podpořily. Dvojka byla nejlepší co se týče příběhu (pro mě) . Ezio mi přišel charismatičtější.

Stixxy   5x   Nej byla dvojka. Brotherhood byl už horší, no :)Stixxystixxy2230    1.1.2012 21:13 Stixxy

Nej byla dvojka. Brotherhood byl už horší, no :)

spar    Mě Revelations lehce zklamal. Pořád to má tu dobrou Assasinskou hratelnost, ale něco mi tam prostě nesedí. A nebaví mě to tak jako BH.sparspar6138    1.1.2012 21:10 spar

Mě Revelations lehce zklamal. Pořád to má tu dobrou Assasinskou hratelnost, ale něco mi tam prostě nesedí. A nebaví mě to tak jako BH.

Stixxy    Mě se podařilo Mp u Brotherhoodu spustit jednou :D přes nějaké proxy, pak už ale ani jednou. A proto jsem si nekoupil Revelations a ještě se nechystám.Stixxystixxy2230    1.1.2012 21:07 Stixxy

Mě se podařilo Mp u Brotherhoodu spustit jednou :D přes nějaké proxy, pak už ale ani jednou. A proto jsem si nekoupil Revelations a ještě se nechystám.

spar    Pěkná recenze. MP u Brotherhoodu mě zabavil na dlouhé měsíce, jenže se jednoho dne dostavil zlomový bod, kdy mě přestal bavit. U Revelations jsem MP ještě nezkoušel, ale nejspíš to bude na jedno brdo. Škodasparspar6138    1.1.2012 20:36 spar

Pěkná recenze. MP u Brotherhoodu mě zabavil na dlouhé měsíce, jenže se jednoho dne dostavil zlomový bod, kdy mě přestal bavit. U Revelations jsem MP ještě nezkoušel, ale nejspíš to bude na jedno brdo. Škoda

O autorovi blogu

Honzas4400
Honzas4400
Muž, 19 let, moje doupě (Praha)

Zdravím,
zabloudili jste na tento bezduchý profil bezduchého uživatele. Gratuluji, kupte si dort.
S pozdravem mé skromné já.

Jak už jste nejspíše poznali, mojí přezdívkou je Honzas4400 (ačkoli si nejsem dodnes jistý jak vznikla). Mým skutečným jménem je... no, to víme všichni, a kdybyste jste se někdy nudili, tak mi můžete k narozeninám popřát 27. března nebo se podívat do Prahy kde jsem se narodil a bydlím. Ne teda že byste mě potkali nebo já vás.

Od roku 2012 dodnes zastávám tady na Zingu funkci redaktora, primárně pak jako autor každodenních novinek a recenzí. Příležitostně pak píši preview nebo dojmy z her.

Mezi mé hlavní záliby patří samozřejmě videohry (duh). Nebráním se ovšem pěkné knížce, filmu, hudbě… Prostě čemukoliv. Aktuálně také cvičím a hraji na klávesy (to jako ty u piána, ale asi i ty na klávesnici).

Oblíbené hry:
Výběr oblíbených nebo nejoblíbenějších her a sérií je jedno z nejtěžších témat, se kterým jsem se setkal. Na rovinu říkám, že žádnou nejoblíbenější hru nebo sérii nemám.

Pokud bych měl ale i přesto vybrat některé, na které skutečně nedám dopustit, určitě bych sáhnul po: sérii Portal, Cannon Fodder, sérii Crash Bandicoot, sérii Half-Life, s. Call of Duty do čtvrtého dílu, Battlefield: Bad Company 2, s. Zaklínač a spoustě, spoustě dalších hrách.

Protože hraji jen a pouze na PC (což se může změnit, konzole podporuji a určitě mám někde v hlavě místo s myšlenkou, že bych si konzoli pořídil) může být můj výběr omezenější.

Oblíbené filmy a seriály:
Stejně jako u her, i u seriálů a filmů mám své oblíbené jedince. Bezesporu mohu za svůj nejoblíbenější označit seriál Doctor Who (především New Who od roku 2005, ačkoli se nebráním určitým dílům staré série), ačkoli jinak sci-fi nikterak extra nemusím (výjimkou je pak Star Wars). Mezi další oblíbené seriály patří Arrow, Flash, The Walking Dead, Game of Thrones, Sleepy Hollow, Daredevil, Gotham, Fargo a opět - spousta, spousta dalších.

Na filmy jako takové se moc nedívám, ale kromě zmíněné hexalogie Star Wars musím definitivně zmínit Nolanovu trilogii s Batmanem a trilogii Návrat do budoucnosti.

Oblíbená hudba:
S hudbou už je to tedy těžší. Nemám žádnou vyloženě oblíbenou hudbu ani žánr. Záleží skutečně na samotné písničce. Nemusím ovšem dechovky a zbytečně uřvaný metal, dark metal, death metal a další *něco* metal.

Pokud bych i přesto musel opravdu vybrat nějakou písničku nebo skupinu (skupiny), určitě bych vybral Imagine Dragons a například jejich singl Gold, Radioactive, I'm So Sorry, Demons, Warriors, Monster a samozřejmě nesmím zapomenout na Who We Are.

Druhé místo by pak připadlo skupině Poets of the Fall, která se mj. postarala například o soundtrack Alan Wakea a Max Payna.

A třetí místo by asi obsadila skupina Muse a jejich songy Undisclosed Desires a Uprising.

Další věci:
Nesmím zapomenout na to, si udělat trochu reklamu na svůj blog. Předně pak mou sérii o blogování, která získala celkem pozitivní hodnocení, za což všem děkuji.

Pokud vám přijdu nějakým způsobem zajímavý, určitě mě nezapomeňte a nestyďte se nějak kontaktovat. Můžete tak udělat buďto jednoduše skrz soukromou zprávu tady na Zingu, e-mail, Skype nebo můj Steam/PSNHonzas4400 (přečtěte si prosím i moje pravidla na Steamu). Vždycky se pokusím pomoct s problémem nebo si prostě pokecám nebo něco zahraju. Proč ne.

Věci co NEMÁM rád:
Každý má něco rád, co druhý nenávidí. Stejně tak je to u mě. Ačkoli v trochu jiné míře než u ostatních. Jsem velmi tolerantní člověk ke všemu - vyznání, chování, problémům. Co ovšem silně nesnáším je veřejný projev a podpora warezu. S tim za mnou prostě nechoďte. Jestli si stahujete hry nebo filmy je mi opravdu jedno, ale nemusíte to nikde vyhlašovat. Děkuji.

Pokud jste tedy všechno dočetli až sem, tak vám gratuluji. Můžete si - opět - koupit ten dort.

PS.: Dort je lež

Založit herní BLOG

Spřátelené weby